پذیرش در سطح graduate در دانشگاه‌های کانادا نیازمند ارائه مدرک آیلتس آکادمیک و یا تافل است. هر دانشگاهی نیز مینیمم خاص خود را دارد که معمولا بین ۶ تا ۷ قرار می‌گیرد. برخی دانشگاه‌ها و برخی دوره‌ها در دانشگاه‌ها هستند البته که اگر نمره کافی زبان را دارا نباشید، شما را موظف به گذراندن درس (سه واحد) و یا دروس انگلیسی در ترم و یا سال اول می‌کنند. کسب نمره حد نصاب در آن دروس برای دانشگاه کفایت می‌کند. البته توجه داشته باشید که برای اغلب دانشگاه‌های آمریکا نیازمند به ارائه نمره GRE نیز هستید. به طور کلی، اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا و یا آمریکا را دارید ولی مدرک زبان انگلیسی ندارید با ما تماس بگیرید. همیشه گزینه‌هایی برای این دسته از دانشجویان نیز موجود است که باید طبق شرایط شما بررسی شود. حتما باید در این مسیر از مشاوره درستی برخوردار شوید تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. بهترین نوع مشاوره را از خود فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کانادا و آمریکا طلب کنید.

در این مورد چند نکته وجود دارد. نکته اول اینکه باید ایمیلی که به استاد فرستاده می‌شود از یک استانداردهای خاصی برخوردار باشد. نحوه ایمیل و ارتباط با استاد ظرافت‌های خاص خود را دارد. ممکن است بدون رعایت این استانداردها نیز شما موفق به اخذ جواب از استادی بشوید و این را نمی‌شود انکار کرد اما بطور کلی تجربه فارغ التحصیلان و کسانی که خودشان این مسیر را پیموده‌اند نشان داده که اساتید از فرهنگ‌های مختلف چگونه ایمیل یک متقاضی را مورد بررسی قرار می‌دهند. گرفتن جواب از اساتید با فرستادن mass-email به اساتید بسیار نادر است. نکته دیگر اینجاست که اگر استادی ظرفیت گرفتن دانشجو را نداشته باشد هر چند دانشجو قوی باشد ممکن است از استاد جوابی دریافت نکند. یا ممکن است استاد به دانشجو نیاز داشته باشد ولی هنوز فاندی برای ساپورت دانشجو دریافت نکرده باشد و یا منتظر فاند باشد. همه اینها اطلاعاتی است که تیم ما با ارتباط با اساتید به دست می‌آروند و فرق اساسی لوتوس (اپلای ابراد) با دیگر شرکت‌های مهاجرتی در همین است. پیدا کردن استاد برای متقاضی در مقایسه با پرونده‌های دیگر مهاجرتی کار بسیار سختی است و زمان زیادی می‌طلبد. برای ارزیابی رایگان شرایط خود برای دریافت فاند لطفا فرم ارزیابی را در سایت تکمیل کنید.

برای کارشناسی ارشد خیر. اما اگر مقاله داشته باشید به شما خیلی کمک خواهد کرد. مهم معدل لیسانس شما و توصیه نامه‌هایی است که ارائه می‌هید. از ارزش Letter of Intent و یا Statement of Purpose نیز غافل نباشید که بسیار مهم هستند و باید بصورت حرفه‌ای آماده شوند. بهتر است در این مسیر از مشاوران حرفه‌ای کمک بگیرید. برای پذیرش دکتری مقاله شرط نیست اما به طور ضمنی اگر کسی مدرک ارشد خود را دریافت کرده و حتی یک مقاله علمی نیز قابل ارائه ندارد اینکه استاد قانع شود این متقاضی توانایی کار تحقیقاتی در سطح دکتری را دارد بسیار مشکل است. نیازی نیست تعداد مقالات شما زیاد باشد بلکه یک مقاله خوب علمی نیز کفایت می‌کند. عموما، اساتید از دانشجو انتظار یک مقاله در یکسال از یک دانشجو را دارند و نشان تعداد زیاد مقالات گواهی این مطلب است که متقاضی در بیشتر این کارها نقش اساسی نداشته است.

دانشگاه به دانشگاه و شهر به شهر متفاوت است. به طور متوسط برای دانشجویان بین المللی از ۱۵۰۰۰ دلار الی ۲۵۰۰۰ دلار در سال برای دوره کارشناسی، ۱۵۰۰۰ دلار الی ۳۰۰۰۰ دلار برای کل دوره ارشد (یک و نیم الی دو سال) و برای دکتری بین ۱۰۰۰۰ دلار تا ۱۵۰۰۰ دلار متغیر است. برای دوره دکتری اگر به کسی پذیرش داده شود ۹۹ درصد با فاند خواهد بود و کسی را بدون فاند پذیرش نمی‌کنند که دلایل خاص خود را دارد.

اگر سابقه مدیریتی دارید و سرمایه اولیه‌ای که بتوانید با آن بیزینسی در کانادا راه بیندازید بهتر است از طرق کارآفرینی اقدام نمایید. اگر سرمایه بیشتری دارید و قصد سرمایه گذاری دارید مسیر سرمایه گذاری برای شما مناسب‌تر است. اگر آنقدر سرمایه ندارید که از این دو روش اقدام کنید باید از طریق نیروی ماهر و یا اکسپرس انتری اقدام کنید و باید مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه داشته باشید و نیز حداقل یکسال سابقه کار با بیمه در رشته‌های مورد نیاز اعلام شده توسط اداره مهاجرت. اما همه اینها پروسه‌های زمان بری است. بهتر است اگر شرایط ادامه تحصیل را دارید از این طریق اقدام کنید. این مسیر برای شما چند مزیت دارد. اول اینکه صاحب یک مدرک کانادایی می‌شوید که بعدا هم برای اقامت و هم کاریابی به شما بسیار کمک خواهد کرد. ثانیا هزینه درس خواندن فرزندان شما در دبستان و دبیرستان رایگان خواهد بود. ثالثا همسر شما اجازه کار در کانادا خواهد داشت و می‌توانید هزینه‌های جاری زندگی خود را با کار کردن خودتان و همسرتان پوشش دهید. رابعا بعد از اتمام تحصیل سریعا صاحب شغل می‌شوید و همه این هزینه‌ها را جبران خواهید کرد. از طرفی اگر خودتان هم اکنون امکان ادامه تحصیل ندارید و فرزند دبستانی و یا دبیرستانی دارید، بهتر است برای پذیرش آنها اقدام کنید و به عنوان همراه با آنها به کانادا بیایید. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص و ارزیابی پرونده خود و یا اعضای خانواده خود می‌توانید با ما تماس بگیرید.

استان به استان متفاوت است. شهریه سالیانه برای دبستان‌های فرانسه زبان کبک حدود ۵۰۰۰ الی ۶۰۰۰ دلار و برای مقطع دبیرستان حدود ۸۰۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار است. همین شهریه برای آموزشگاه‌های انگلیسی زبان در حدود ۵۰۰۰ دلار در سال بیشتر از فرانسه زبان‌هاست. استانهای دیگر نیز در همین رنج هستند با این تفاوت که آموزشگاه‌ها انگلیسی هستند و هزینه آنها با هزینه آموزشگاه‌های انگلیسی زبان کبک برابر و یا کمی بیشتر است.

به طور کلی جواب این سوال مثبت است. منتها زمان درخواست اقامت استان به استان متفاوت است. در برخی استانها مستقیما بعد از تحصیل درخواست اقامت می‌دهید و در برخی بعد از گرفتن جاب آفر از یک شرکت و در برخی بعد از یکسال اشتغال به کار. بر همین اساس، بهتر است استانی را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید که امکان اقامت در آن ساده‌تر است.

جواب

خدمات مشاوره برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای مهاجرتی برای کانادا و آمریکا توسط فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه‌های برتر کانادا و آمریکا با همکاری وکلای بومی-کانادایی

    دفاتر نمایندگان لوتوس

  • مونترال
  • 5331 Ferrier St. – 211, Montreal, QC H4P Tel: +1 (514) 210-6838

  • تهران
  • 22220741 ميرداماد خ كوشا بن بست شهره پلاك ١ طبقه دوم واحد ٥ تلفن

  • کرمان
  • 32810482 بلوار جمهوری بعد از بلوار رضوان مجتمع ميلاد واحد ۴۱۱ تلفن

خبرنامه لوتوس

برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات سایت میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید